IMG_0798
0

Pararudniki 2015 – relacja

IMG_07651Do rywalizacji w pierwszych paralotniowych zawodach na celność lądowania „Pararudniki 2015” przystąpiło 20 zawodników, z Polski i z Czech, w tym dwóch Mistrzów Polski – Paweł Faron i Krzysiek Ziółkowski oraz Mistrz Islandii Szczepan Pawluszek. Kolorytu zawodom dodawało miejsce, w którym się odbywały, czyli targi paralotniowe i ogromna publiczność. Aktywna termika urozmaicała powietrze i zawodnicy musieli wykazać się ogromnymi pokładami silnej woli aby nie uciec gdzieś pod chmurkę. Samo zadanie również nie było łatwe o czym przekonało się kilku zawodników, gromadzących pełną pulę punktów karnych. Kilkoro początkujących pilotek i pilotów stanęło w szranki i walczyło jak równy z równym z tuzami polskiego paralotniarstwa, a trzech z nich pokonało samego Pawła Farona.

Pierwszego dnia, w sobotę mocno wiało i wyciągarkę wytoczyliśmy późnym popołudniem, za to w niedzielę warunki były idealne od samego rana, w związku z czym w sumie udało się wykonać ponad 80 lotów, czyli cztery pełne konkurencje. Sędzia główny zawodów zdecydował o regulaminowym odjęciu od punktacji jednego, najsłabszego wyniku każdego zawodnika, co w rezultacie dało następującą klasyfikację:

  1. Szczepan Pawluszek
  2. Tomasz Chodyra
  3. Małgorzata Sulkowska

Ciekawostką pozostaje fakt, że gdyby do klasyfikacji zostały policzone wszystkie konkurencje, zawody wygrałaby dziewczyna, Małgosia Sulkowska.